Renault otevřel demontážní závod na použité díly

Značka Renault Trucks  otevřela v srdci svého výrobního závodu ve francouzském Lyonu-Vénissieux specializovanou halu o rozloze 3000 metrů čtverečních. Bude tam zpracovávat svá ojetá nákladní vozidla s vysokým počtem najetých kilometrů, a to včetně vybraných dílů, které mají stále potenciál pro opětovné použití. Vozidla i jejich komponenty jsou navrženy tak, aby vydržely více než 1,5 milionu kilometrů.

Operátoři odstraní komponenty, které byly dříve označeny jako vhodné pro opětovné použití (motor, převodovka, kabina, palivová nádrž, nárazníky, deflektory atd.). Po demontáži dílů určených k opětovnému použití budou ty ostatní recyklovány. Například rámy podvozků budou rozřezány, odeslány do nedaleké slévárny a použity při výrobě nového vozidla.

Komponenty určené k opětovnému použití následně pracovníci závodu zkontrolují, vyčistí a označí referencí. Tyto použité náhradní díly budou následně odeslány do nedalekého skladu náhradních dílů Renault Trucks, stejně jako nové náhradní díly.

Použité náhradní díly uváděné na trh pod označením "Used Parts by Renault Trucks" budou stejně jako díly nové k dispozici na online portálu náhradních dílů výrobce. Na tyto použité náhradní díly se bude vztahovat záruka výrobce a jejich cena bude v průměru o 50 až 60 % nižší než cena dílů nových.

Co se týče použitých dílů pro své staré modelové řady, Renault Trucks nadále spolupracuje se společností Indra Automobile Recycling a své síti nabídne sortiment dílů získaných demontáží, kterou provádí tato specializovaná recyklační společnost.
Touto novou nabídkou pokračuje Renault Trucks ve svém úsilí o uhlíkovou neutralitu. Řeší také nedostatek komponentů a surovin, který má dopad na celé odvětví.*

-red-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down