12.12.2022 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

REMA Systém opouštějí bratři David a Karel Benešové

Bratři Benešové v prosinci 2022 odcházejí ze společnosti REMA Systém. Stáli u zrodu značky, kterou společně budovali a řídili celých 17 let. Společnost nově povedou experti, kteří dlouhodobě působili v manažerských pozicích.

Značka REMA Systém se pod vedením Davida a Karla Benešových stala synonymem liberalizace trhu s odpadovým hospodářstvím. Docílila úspěšného rozbourání nastavených monopolů v oboru zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení. Zavedla nová pravidla, principy a inspirativní projekty, díky kterým se stala v průběhu let lídrem v této oblasti. Díky poctivému přístupu nabízí svým partnerům dlouhodobě udržitelný a kvalitní servis. „Kvůli našim úspěšným aktivitám jsme se stali trnem v oku mnoha velkých monopolních hráčů,“ uvádí David Beneš.

REMA Systém se tak dlouhodobě potýká s křivými nařčeními a očerňující kampaní ze strany konkurence. „Podařilo se nám docílit rozbití monopolů a nastavení základu tržního prostředí. REMA Systém stojí na pevných základech, na svých klientech a partnerech a na lidech, kteří hledají rovné a smysluplné prostředí, kde platí jasná pravidla. Věříme, že když vynaložíme úsilí, dojdeme daleko k vytyčenému cíli. Aktuálně vnímáme, že bychom firmu brzdili, a proto jsme se rozhodli odejít, aby se firma mohla dále rozvíjet a naplňovala odpovědné poslání, pro které vznikla. S novými akcionáři jsme se dohodli, že to je pro REMA Systém správná cesta,“ vysvětluje důvody odchodu David Beneš, který odchází z oboru odpadového hospodářství a nově se bude věnovat energetice.

Řízení společnosti REMA Systém nově přebírají odborníci na oblast zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení, kteří jsou se značkou dlouhodobě spjati a působí na manažerských pozicích. Ke změnám ve strukturách dochází i s ohledem na novou legislativu, jsou přitom platné okamžitě. „Děkujeme Davidovi a Karlovi za dlouholetou konstruktivní práci. Za 17 let dosáhli řady úspěchů a vybudovali fungující firmu. Ujišťujeme naše klienty a partnery, že všechny aktivity pokračují. REMA Systém nyní úspěšně dokončuje proces recertifikace, který odpovídá požadavkům ministerstva životního prostředí. Služby klientům tak budou nadále zajištěny v plném rozsahu a kvalitě, na jakou jsou zvyklí, uvádí David Chytil, nový člen představenstva společnosti REMA Systém. Mezi klíčové partnery společnosti v roce 2022 patřily Alza.cz, eDsystem, Konica Minolta, AT Computers, LKQ, Mountfield, Philip Morris ČR, společnost SWS nebo Samsung.

O společnosti REMA Systém

Hlavními aktivitami společnosti REMA Systém jsou služby zabezpečující zpětný odběr a recyklaci odpadních elektrických a elektronických zařízení, jde například o pračky, lednice, televizory, počítače, tiskárny, mobilní telefony a další přístroje.

Svým klientům REMA nabízí odborné a komplexní řešení na cestě ke splnění legislativních povinností, běžným spotřebitelům pomoc a jednoduchý způsob, jak odevzdat nepotřebné či vysloužilé elektrospotřebiče. V oblasti ochrany životního prostředí REMA působí od roku 2005, od kdy provozuje systém pro zpětný odběr a recyklaci odpadních elektrozařízení. Podrobné informace najdete na adrese www.rema.cloud, informace k projektu Chytrá recyklace najdete zde: www.chytrarecyklace.cz

Na foto: Ing. David Chytil – nový člen představenstva*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down