Referendum o spalovně v Přerově se odkládá

Plánované referendum o výstavbě spalovny v Přerově se odkládá na příští rok. Původně se ke stavbě měli lidé vyjádřit ještě letos na podzim. Podle vedení radnice je však potřeba zjistit nejprve o stavbě veškeré informace důležité pro veřejnost. ČTK o tom informovali zástupci magistrátu. Přerov jako...

Plánované referendum o výstavbě spalovny v Přerově se odkládá na příští rok. Původně se ke stavbě měli lidé vyjádřit ještě letos na podzim. Podle vedení radnice je však potřeba zjistit nejprve o stavbě veškeré informace důležité pro veřejnost. ČTK o tom informovali zástupci magistrátu. Přerov jako nejvhodnější místo pro vybudování spalovny v Olomouckém kraji vyplynul ze studie, kterou si nechal vypracovat kraj.

Podle náměstka primátora Michala Záchy (ODS) není zatím jasné, kde by mělo zařízení stát, jaký objem odpadu by mělo zpracovávat a jak by byla vyřešena doprava. „Dokud nebudeme mít reálnou představu a tu nepředstavíme lidem, bylo by jakékoliv hlasování neférové. Sám totiž nevím, o čem by hlasovali,“ uvedl Zácha.

Krajská studie vybrala pro spalovnu čtyři lokality. Na prvním místě se umístil areál teplárny v Přerově, ve hře byla i Mohelnice či cukrovar v Prosenici na Přerovsku. O spuštění spalovny kraj uvažuje kolem roku 2018. Zařízení na energetické využití odpadu by mělo ročně zlikvidovat až 200 000 tun odpadu. V Olomouckém kraji je nyní 14 skládek komunálního odpadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *