Recyklovatelné pohárky z lepenky

Díky nové technologii povrchové úpravy nizozemské společnosti Akzo Nobel vznikl z tenké papírové lepenky plně kompostovatelný a 100% recyklovatelný materiál pohárků na chladné nápoje, vhodný zvláště pro fastfoodové řetězce a stánkový prodej. Povlak EvCote Water Barrier 3000 vznikl výhradně z...

Díky nové technologii povrchové úpravy nizozemské společnosti Akzo Nobel vznikl z tenké papírové lepenky plně kompostovatelný a 100% recyklovatelný materiál pohárků na chladné nápoje, vhodný zvláště pro fastfoodové řetězce a stánkový prodej.

Povlak EvCote Water Barrier 3000 vznikl výhradně z rostlinných olejů a PET recyklátu z plastových lahví a nahrazuje po celém světě u zhruba 200 miliard pohárků dosavadní povlaky z polyethylenových nebo fluoropolymerových vosků fosilního původu, z nichž většina končí již přes 40 let na skládkách nebo se nákladným způsobem recyklují. Nový povlak zachovává kvalitu celulózových vláken a přispívá i ke zvýšení pevnosti a zejména tuhosti obalů. Dává obalu vysoký lesk, odolnost vůči opotřebení a bariérové vlastnosti vůči vodě a tukům. Použití povlakovaných lepenek se neomezuje jen na pohárky, ale může se rozšířit i na vodě- a olejivzdorné vlnité lepenky, kartony a skládačkové obaly.


Díky novému bariérovému povlaku nemusí 200 mld. nápojových pohárků skončit každý rok na skládce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *