Recyklace platiny z katalyzátorů

Společnost Nippon PGM chce v Průmyslové zóně Liberec-jih rozjet provoz na zpracování použitých katalyzátorů, z nichž chce získávat vzácnou platinu. Podnik by pak mohl začít s výrobou od dubna 2011. Nippon PGM Europe je společným projektem japonských firem Dowa Metals & Mining Company, Tanaka...

Společnost Nippon PGM chce v Průmyslové zóně Liberec-jih rozjet provoz na zpracování použitých katalyzátorů, z nichž chce získávat vzácnou platinu. Podnik by pak mohl začít s výrobou od dubna 2011.

Nippon PGM Europe je společným projektem japonských firem Dowa Metals & Mining Company, Tanaka Kikinzoku Kogyo a Toyota Tsusho Europe. V Liberci bude zpracovávat automobilové katalyzátory, z nichž bude získávat prvky skupiny platinových kovů. Platina patří k nejvzácnějším kovům, v extrémně těžkých podmínkách se jí každý rok vytěží pouze 200 tun. Její opětovné využití proto může významně snížit nepříznivé dopady na životní prostředí. Platina revitalizovaná v Liberci najde další využití třeba při výrobě šperků, elektroniky, v medicíně nebo při konstrukci nových vozů.

Recyklace platiny se rozběhne v průmyslové zóně Liberec od jara příštího roku.

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *