Radní prodloužili termín tendru pro Prahu

Pražští radní se dnes dohodli na prodloužení lhůty na podávání nabídek na miliardový tendr na svoz a další nakládání s komunálním odpadem. Obdrželi totiž námitky a žádosti o vysvětlení, podle nichž budou upraveny zadávací podmínky. Oznámil to ČTK náměstek primátora Karel Březina (ČSSD). Zájemci se...

Pražští radní se dnes dohodli na prodloužení lhůty na podávání nabídek na miliardový tendr na svoz a další nakládání s komunálním odpadem. Obdrželi totiž námitky a žádosti o vysvětlení, podle nichž budou upraveny zadávací podmínky. Oznámil to ČTK náměstek primátora Karel Březina (ČSSD). Zájemci se mohou do soutěže hlásit do konce října. Původní uzavírka přihlášek byla naplánována na 12. září. V Praze se tak v krátké době mění podmínky druhé velké veřejné zakázky. Před několika měsíci už totiž radní upravili zakázku na výstavbu nové čistírny odpadních vod za 6,2 miliardy korun bez DPH. Magistrát se prý chtěl vyhnout dřívějšímu podezření, že je tendr vypsán účelově.

Tendr na svoz odpadu, jehož hodnota je 13,2 miliardy korun bez DPH, vyhlásilo město na začátku července. Vítěz by se měl starat o veškerý komunální odpad na území hlavního města od roku 2012 do konce roku 2021.

V současnosti sváží komunální odpad v Praze především společnost Pražské služby, která provozuje rovněž spalovnu v Malešicích a několik sběrných dvorů. Současná smlouva končí v prosinci. Firma, v které metropole drží téměř 77 procent akcií, zároveň pro Prahu zajišťuje letní a zimní úklid ulic. Za tuto osmiletou zakázku jí magistrát zaplatí téměř devět miliard korun. Předpokládá se, že Pražské služby budou favoritem i v tomto tendru. Materiál se zadávacími podmínkami pro uchazeče byl ale několikrát stažen z jednání rady a vrácen k dopracování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *