Pytlový sběr v Aši

Zhruba 540 domácností se zapojilo do nového způsobu třídění komunálního odpadu v Aši. Město od letošního roku zavedlo systém značených pytlů, které se svážejí vždy jednou měsíčně. Za vytříděný odpad si pak lidé mohou snížit poplatek za odpad. Za první čtvrtletí roku se takto sebralo už přes šest...

Zhruba 540 domácností se zapojilo do nového způsobu třídění komunálního odpadu v Aši. Město od letošního roku zavedlo systém značených pytlů, které se svážejí vždy jednou měsíčně. Za vytříděný odpad si pak lidé mohou snížit poplatek za odpad.

Za první čtvrtletí roku se takto sebralo už přes šest tun odpadu, řekl ČTK starosta třináctitisícové Aše Dalibor Blažek. Na rozdíl od běžných kontejnerů na tříděný odpad chce Aš tříděním do pytlů označených čárovým kódem uživatele získat na jedné straně kvalitně vytříděný odpad, který je snadněji prodejný, na druhé straně motivovat obyvatele, aby třídili více.


Město pro letošní rok zvedlo poplatek za odpad z původních 500 na 600 Kč, což pokryje náklady na nový systém sběru tříděného odpadu.

„Lidé, kteří třídí, navíc mají možnost si podle odevzdaného odpadu poplatek pro příští rok snížit,“ říká Dalibor Blažek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *