Purenit je recyklátem a také je sám ještě recyklovatelný

Německá společnost Puren, Gmbh, producent stavebních či průmyslových izolací, vyrábí z provozních odpadů další zajímavý výrobek - materiál pojmenovaný purenit. Purenit vzniká z polyuretanového odpadu, do něhož jsou přidávány tvrdicí složky. Výsledkem jsou desky s tloušťkou od deseti do šedesáti...

Německá společnost Puren, Gmbh, producent stavebních či průmyslových izolací, vyrábí z provozních odpadů další zajímavý výrobek – materiál pojmenovaný purenit.

Purenit vzniká z polyuretanového odpadu, do něhož jsou přidávány tvrdicí složky. Výsledkem jsou desky s tloušťkou od deseti do šedesáti milimetrů a objemovou hmotností 550 kilogramů na metr krychlový. „Pevné a odolné vůči vodě stejně jako chemikáliím či vysokým teplotám,“ popisoval Ivan Vala z tuzemského zastoupení společnosti s tím, že purenit se opracovává podobně jako dřevo. Na rozdíl od něj však má dvojnásobné izolační vlastnosti a snese velké zatížení, až 7,5 MPa.

Vzhledem k tomu, že purenit snese kombinování (šroubování či lepení) s jinými materiály, je žádaný právě ve stavebnictví. V Německu už produkují purenit na dvou výrobních linkách. I proto před pěti lety vznikla v Jihlavě pobočka společnosti Puren.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *