01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Producenti opouštějí amalgámovou technologii výroby chloru

Organizace Euro Chlor sdružuje čtyřicet jedna evropských producentů chloru ve dvaceti zemích. Všichni členové Euro Chloru - včetně českých producentů, kterými jsou Spolana a Spolchemie - se zavázali dodržovat Program udržitelného rozvoje, jehož cílů má být dosaženo do roku 2010. Aby produkce chloru...

Organizace Euro Chlor sdružuje čtyřicet jedna evropských producentů chloru ve dvaceti zemích. Všichni členové Euro Chloru - včetně českých producentů, kterými jsou Spolana a Spolchemie - se zavázali dodržovat Program udržitelného rozvoje, jehož cílů má být dosaženo do roku 2010. Aby produkce chloru a hydroxidu sodného (vedlejší produkt výroby) splňovala zásady trvale udržitelného rozvoje, bude nutné výrobu na bázi amalgámové elektrolýzy nahradit membránovou technologií. Před deseti lety byly více než dvě třetiny evropské produkce chloru vyráběny technologií amalgámové elektrolýzy. Dnes je to méně než polovina. V roce 1999 se producenti chloru dobrovolně zavázali ukončit výrobu chloru amalgámovou elektrolýzou, jakmile doslouží původní zařízení, ovšem ne později než v roce 2020.

Náhrada všech výrobních zařízení využívajících rtuť bude stát více než 3 miliardy eur, které pro dotčené společnosti představují významnou kapitálovou investici. Pokud mají tyto společnosti zůstat konkurenceschopné nejen na domácích nebo evropských trzích, ale i v celosvětovém měřítku, je nezbytné tento typ výroby utlumovat postupně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down