11.05.2021 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příbramské kovohutě vyrobily loni téměř 45 tisíc tun olova

Zaměstnanci podniku v roce 2020 vyrobili 44,7 tisíce tun rafinovaného olova a jeho slitin. Pro ekologickou recyklaci firma vykoupila 70 tisíc tun olověných odpadů, zejména olověných baterií.

Tržby společnosti Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., dosáhly v loňském roce 2,575 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o 8 %. Ke snížení došlo vlivem pandemie covid-19, která mimo jiné způsobila výrazné změny ve vývoji cen kovů a měnových kurzech. Další příčinou poklesu prodejů byly několikatýdenní odstávky odběratelů a snížení jejich potřeb v období od března do července, uvedla společnost ve své zprávě.

Kovohutě mají k dnešku 283 zaměstnanců a jsou významným zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu, zejména olověných autobaterií, výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků, jako jsou třeba pájky, střelivo nebo plechy. Dále zpracovávají odpady s obsahem drahých kovů, jako zlato, stříbro, palladium, platina či rhodium, a také elektroodpadu včetně osvětlovacích zařízení a dalších odpadů s obsahem rtuti.*

-red-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down