Převzetí Kovošrotu bylo schváleno

Evropská komise schválila navrhovanou akvizici, na jejímž základě německý podnik Scholz AG spolu s rakouským výrobcem oceli Voestalpine získávají společnou kontrolu nad skupinou Kovošrot Group CZ, a. s. (Česká republika). Scholz AG se zabývá obchodem s kovovým odpadem a jeho sběrem a zpracováním....

Evropská komise schválila navrhovanou akvizici, na jejímž základě německý podnik Scholz AG spolu s rakouským výrobcem oceli Voestalpine získávají společnou kontrolu nad skupinou Kovošrot Group CZ, a. s. (Česká republika). Scholz AG se zabývá obchodem s kovovým odpadem a jeho sběrem a zpracováním. Spolu s podnikem Voestalpine ovládá podnik Scholz Austria, který rovněž obchoduje s kovovým odpadem a provozuje šrotiště v Rakousku a České republice. Kovošrot se zabývá obchodem s kovovým odpadem a jeho sběrem a zpracováním a v současnosti je pod výlučnou kontrolou podniku Scholz AG. Uskutečněním navrhované transakce získají podniky Scholz AG a Scholz Austria nad podnikem Kovošrot společnou kontrolu.

Jedinou změnou, kterou navrhovaná transakce přinese, je nepřímé zapojení podniku Voestalpine jako partnera, který se bude podílet na kontrole nad Kovošrotem. Vzhledem k tomu, že uvedené strany vlastní na trhu s kovovým odpadem relativně malý podíl, a rovněž s přihlédnutím k postavení podniku Voestalpine jako výrobce oceli, dospěla Komise k závěru, že nevzniká riziko, že by byl dodavatelům kovového odpadu znemožněn přístup k jiným výrobcům oceli a barevných kovů. Transakce nemá žádné horizontální účinky, jelikož podíl podniků Kovošrot a Scholz Austria na trhu s kovovým odpadem a jeho sběr a zpracování byl již tak přičítán podniku Scholz AG.

Kovošrot zůstává pod kontrolou Scholz Austria a Scholz AG

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *