01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Představujeme

Obalová asociace SYBA sdružuje výrobce obalů, obalových materiálů a balicích strojů v Čechách i na Slovensku. Byla založena v roce 1990 a v současné době sdružuje přes 70 podnikatelských subjektů, které zaměstnávají kolem 25 000 pracovníků. Tato profesní organizace vyvíjí aktivity v oblastech: [*]...

Obalová asociace SYBA sdružuje výrobce obalů, obalových materiálů a balicích strojů v Čechách i na Slovensku. Byla založena v roce 1990 a v současné době sdružuje přes 70 podnikatelských subjektů, které zaměstnávají kolem 25 000 pracovníků.

Tato profesní organizace vyvíjí aktivity v oblastech:

[*] komerční a informační servis,

[*] propagační, vzdělávací a publikační služby,

[*] poradenská činnost v oblasti balení, ekologie, normalizace a certifikace,

[*] proexportní podpora členským firmám.

Syba podpořila společné národní expozice na veletrzích Packintec Milano, Macropak Utrecht, Pakex Birmingham, Taropak Poznaň, Interpack Düsseldorf, Interplas Birmingham, K Düsseldorf, Upakovka Moskva a je odborným garantem veletrhu Embax-print.

Rovněž je členem celosvětové konfederace národních asociací výrobců balicích strojů C.O.P.A.M.A., zakládajícím členem evropského sdružení výrobců balicích strojů EUROPAMA a plnohodnotným členem světové obalové organizace World Packaging Organisation.

Její zástupci rovněž zasedají v porotě soutěže o nejlepší obaly světa WorldStars for Packaging - WS 2000. Mezi další činnosti patří aktivní účast na práci Technické normalizační skupiny TNK 78.

V rámci České republiky se SYBA jako člen meziresortní pracovní skupiny se podílí na přípravě nového obalového zákona, který je pro členy asociace velmi důležitý.

Členy asociace jsou velcí výrobci obalů, papírny, sklárny, výrobci tiskařských barev, kartónů a lepenek, válcovny (výroba vázacích pásů), výrobci balících a etiketovacích strojů, kovových obalů (plechovky, nádobky sprejů), četní výrobci plastových obalů všeho druhu (pytlíky, fólie, atd.)

Ve svých prostorách disponuje asociace vzorky obalů a obalových materiálů svých členů včetně prospektů balicí techniky

Syba je rovněž vydavatelem časopisu Svět balení, který je profesním fórem obalářů a přináší články zajímavé i pro odborníky v odpadovém hospodářství (například o zpracování obalových odpadů).

Asociace každoročně organizuje tradiční prestižní národní soutěž o nejlepší obaly - OBAL 2000. Soutěž je pořádána ve spolupráci se Svazem průmyslu papíru a celulózy a Brněnskými veletrhy. V letošním roce bylo do soutěže přihlášeno na třicet obalů. V souladu s podmínkami účasti byly přihlášené obaly rozděleny do pěti kategorií a hodnoceny dle přihlašovatelem zvoleného hlediska.

Podmínky a kritéria posouzení jsou analogické s podmínkami platnými v soutěži WorldStars for Packaging pořádané World Packaging Organisation. Termín hodnocení přihlášených obalů byl zvolen tak, aby oceněné exponáty stihly termín uzávěrky soutěži WorldStars for Packaging, u příležitosti obalového veletrhu SCANPACK, který se koná pravidelně v říjnu ve švédském Göteborgu.

Hodnotitelská porota pod vedením Prof. Ing. Dušana Čurdy, CSc., posuzovala exponáty v souladu s kritérii. Grémium reprezentantů zhodnotilo následující den rozhodnutí poroty a vyslovilo souhlas s oceněním všech porotou navržených exponátů. Konečný počet oceněných exponátů tak zůstal na sedmnácti, což z 30 přihlášených činí 57%.

Podrobné informace o obalové asociaci lze získat na serveru www.syba.cz. Je zde ke stažení návrh zákona o obalech český i slovenský, a rovněž přehled současné legislativní situace v oblasti obalů, zákonných požadavků na obaly i jejich zpětný odběr, včetně norem.

- dk -

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down