Předcházení vzniku odpadů: nová platforma

České ekologické manažerské centrum zřídilo na jím provozovaném internetovém portálu Tretiruka.cz novou sekci Předcházení vzniku odpadů.

Soustřeďují se sem všechny dostupné materiály související s touto problematikou. Současně se CEMC rozhodl k tématu předcházení vzniku odpadů uspořádat konferenci, která bude zřejmě na toto téma u nás první. Spolupořadatelem bude Fakulta životního prostředí ČZU v Praze. Konference se bude konat 2. října 2014 v zámku v Kostelci nad Černými lesy. Všechny informace ke konferenci jsou uvedeny na výše zmíněném internetovém portálu a budou průběžně aktualizovány.

Tam je rovněž k vyplnění formulář předběžné přihlášky účasti. Předběžné a tedy nezávazné přihlášky by nám měly pomoci odhadnout budoucí zájem o účast. Rychlá a kladná odezva nás příjemně překvapila. Týden po oznámení o konání konference bylo již přes 80 předběžně přihlášených a další zájemci se průběžně přihlašují. Pozitivní je, že mezi přihlášenými nejsou jen zástupci veřejné správy, neziskových organizací a státních institucí, ale je zájem ze strany podnikatelského sektoru.

Přímý přístup do sekce je www.predchazeniodpadu.cz. Provozovatel serveru nabízí komukoli bezplatné publikování jeho příspěvku, či materiálu tematicky souvisejícího.

Ondřej Procházka

České ekologické manažerské centrum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *