Praha zrušila miliardový tendr

Do tendru, který před časem vypsalo hlavní město na svoz a nakládání s komunálním odpadem, se přihlásil pouze jeden zájemce, takže se výběrové řízení nerealizovalo. Tendr byl vypsán v dubnu a vítěz měl zajišťovat pro Prahu služby od listopadu. Předpokládaná hodnota zakázky byla přes jednu miliardu...

Do tendru, který před časem vypsalo hlavní město na svoz a nakládání s komunálním odpadem, se přihlásil pouze jeden zájemce, takže se výběrové řízení nerealizovalo. Tendr byl vypsán v dubnu a vítěz měl zajišťovat pro Prahu služby od listopadu. Předpokládaná hodnota zakázky byla přes jednu miliardu korun. Zatím není jasné, jak město své odpadové hospodářství zajistí. Původní smlouva s Pražskými službami skončila už v roce 2011, od té doby však byla několikrát prodloužena, naposledy toto prodloužení skončí právě v listopadu. Mezitím Magistrát vypsal i tendr na dlouhodobou zakázku, tu však pro pochybnosti zrušil.

Praha zároveň usiluje o odkup podílu ve výši asi 17,3 %, který v Pražských službách vlastní společnost Northward Holding Limited, která ho loni odkoupila od skupiny Natland.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *