Praha vypsala tendr na svoz odpadu

Hlavní město vypsalo tendr na svoz komunálního odpadu za předpokládanou hodnotu 1,082 mld. Kč bez DPH. Informovala o tom ČTK. Vítěz výběrového řízení bude služby zajišťovat od listopadu, smlouva potrvá 12 měsíců. Zájemci se do výběrového řízení mohou hlásit do poloviny července. Město mělo původně...

Hlavní město vypsalo tendr na svoz komunálního odpadu za předpokládanou hodnotu 1,082 mld. Kč bez DPH. Informovala o tom ČTK. Vítěz výběrového řízení bude služby zajišťovat od listopadu, smlouva potrvá 12 měsíců. Zájemci se do výběrového řízení mohou hlásit do poloviny července.

Město mělo původně uzavřenou desetiletou smlouvu na svoz odpadu s akciovou společností Pražské služby. Smlouva skončila na konci roku 2011. Praha chtěla vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem nakonec zrušila. Nejnižší nabídka totiž byla o více než 3 mld. vyšší než předpokládaná cena.

Od té doby Praha několikrát po sobě smlouvu s Pražskými službami prodloužila. Naposledy v prosinci loňského roku zadala firmě zakázku na deset měsíců za 826 mil. Kč.

Více než miliardový tendr vedení města vypsalo i přesto, že už několik měsíců tvrdí, že chystá šestiletou zakázku s předpokládanou hodnotou 7,34 mld. Kč bez DPH. Otevřené výběrové řízení ale dosud vypsáno nebylo.

Praha zároveň usiluje o odkup podílu ve výši asi 17,3 %, který v Pražských službách vlastní společnost Northward Holding Limited. Ta ji na konci loňského roku koupila od skupiny Natland. Praha v Pražských službách ovládá 77 % akcií.

Vítěz výběrového řízení bude služby v hlavním městě zajišťovat od listopadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *