Praha vypíše tendr na firmu svážející odpad

Vypsání výběrového řízení schválili radní hlavního města, vypsáno bude podle předpokladu ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Cena zakázky je předpokládána ve výši 4,4 mld. Kč bez DPH. Smlouvu s vítězem tendru Praha podepíše na čtyři roky. Zároveň radní schválili vypsání tendru na svoz odpadu do...

Vypsání výběrového řízení schválili radní hlavního města, vypsáno bude podle předpokladu ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Cena zakázky je předpokládána ve výši 4,4 mld. Kč bez DPH. Smlouvu s vítězem tendru Praha podepíše na čtyři roky. Zároveň radní schválili vypsání tendru na svoz odpadu do doby, než bude znám vítěz výše zmíněné veřejné soutěže. ČTK to řekla mluvčí Magistrátu Tereza Králová. „V případě, že zakázka nebude realizována, dojde ze strany obce, jako původce odpadu, k porušení zákonných povinností, které jí vyplývají ze zákona,“ píše se v materiálu, který schválili radní.


Doba plnění veřejné zakázky byla podle materiálu stanovena s ohledem na záměr hlavního města odkoupit minoritní části akcií Pražských služeb. Prvních 12 měsíců nebude možné smlouvu vypovědět bez udání důvodů. „Poté bude možné uzavřenou smlouvu vypovědět bez udání důvodů s výpovědní lhůtou osmnácti měsíců,“ píše se v materiálu.

Vypsat zakázku a zajistit nakládání s odpadem musí Praha ze zákona.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *