Praha uvažuje o správě ďáblické skládky

Hlavní město uvažuje o tom, že by založilo novou akciovou společnost, která by měla na starosti rozšíření ďáblické skládky. ČTK to řekl radní Radek Lohynský (ODS). Skládku, jejíž kapacita je téměř naplněna, v současnosti spravuje společnost .A.S.A., s. r. o. Praha sice většinu odpadu spaluje v...

Hlavní město uvažuje o tom, že by založilo novou akciovou společnost, která by měla na starosti rozšíření ďáblické skládky. ČTK to řekl radní Radek Lohynský (ODS). Skládku, jejíž kapacita je téměř naplněna, v současnosti spravuje společnost .A.S.A., s. r. o. Praha sice většinu odpadu spaluje v malešické spalovně, zrušit skládku ale město nechce.

„Rozšíření skládky pod správou soukromé společnosti by mohlo být kontroverzní,“ řekl ČTK Lohynský. Město chce zabránit případným podezřením, že by na rozšíření skládky vydělávala soukromá firma. „Proto uvažujeme o vytvoření vlastní společnosti, která by se o rozšíření skládky starala,“ dodal Lohynský. Rozšíření skládky má umožnit plánovaná změna územního plánu.

Skládka v Ďáblicích je zatím pro Prahu nezbytná a měla by se rozšířit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *