Praha: nový tendr na svoz

Hlavní město chce vypsat nový tendr na svoz komunálního odpadu. Hodnota šestileté zakázky by měla být 7,34 miliardy korun bez DPH. V současnosti svoz zajišťuje firma Pražské služby, Praha s ní zřejmě prodlouží smlouvu do doby, než vybere nového dodavatele. Hlavní město už smlouvu s Pražskými...

Hlavní město chce vypsat nový tendr na svoz komunálního odpadu. Hodnota šestileté zakázky by měla být 7,34 miliardy korun bez DPH. V současnosti svoz zajišťuje firma Pražské služby, Praha s ní zřejmě prodlouží smlouvu do doby, než vybere nového dodavatele.

Hlavní město už smlouvu s Pražskými službami před půl rokem prodloužilo poté, co zrušilo původní tendr za více než 13 miliard korun. Praha chtěla původně vybrat dodavatele na deset let. Tendr ale provázely pochybnosti, nejnižší nabídka byla o více než tři miliardy vyšší. Nový tendr měl být vypsán do poloviny letošního roku. Město nyní předpokládá, že nového dodavatele vybere do konce roku.


Radní zároveň souhlasili s tím, aby město odkoupilo menšinový podíl v Pražských službách, který v současnosti vlastní skupina Natland Group.

Hlavní město Praha má teď v Pražských službách necelých 77 procent akcií (záběr ze Dne otevřených dveří).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *