Praha má na dosah většinu v Pražských službách

Město Praha jedná s majitelem 19,3 procenta akcií Pražských služeb, společností Northward Holding Limited, o jejich odprodeji. Cena by se mohla pohybovat kolem 750 milionů korun. Pražské služby se v Praze starají o svoz odpadu a úklid. Hlavní město drží 76,92 % akcií firmy. Zbytek patří šesti...

Město Praha jedná s majitelem 19,3 procenta akcií Pražských služeb, společností Northward Holding Limited, o jejich odprodeji. Cena by se mohla pohybovat kolem 750 milionů korun.

Pražské služby se v Praze starají o svoz odpadu a úklid. Hlavní město drží 76,92 % akcií firmy. Zbytek patří šesti dalším subjektům. Největší část přitom vlastní právě Northward Holding Limited, která ji na konci loňského roku koupila od skupiny Natland. Způsob, jakým chce město zhruba šestinový podíl zaplatit, není znám. Už nyní je ale jasné, že část nákladů na koupi uhradí z nerozděleného zisku Pražských služeb.


„Získání 100 % akcií Pražských služeb je jedním z kroků, které musí hlavní město učinit, aby dostalo pod kontrolu veškeré činnosti nezbytné k zajištění chodu města,“ uvedl už dřív náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *