Praha chce mít spalovnu kalů v Klecanech

Praha by chtěla v Klecanech u Prahy vybudovat technologii na zpracování kalů z Ústřední čističky odpadních vod na Císařském ostrově. Plán výstavby počítá s vybudováním rozsáhlého komplexu technologických zařízení. Navrhovány jsou dvě varianty zpracování, buď anaerobní stabilizace kalu s výrobou...

Praha by chtěla v Klecanech u Prahy vybudovat technologii na zpracování kalů z Ústřední čističky odpadních vod na Císařském ostrově. Plán výstavby počítá s vybudováním rozsáhlého komplexu technologických zařízení.

Navrhovány jsou dvě varianty zpracování, buď anaerobní stabilizace kalu s výrobou bioplynu, nebo aerobní fermentace kalu a organických nečistot, kde jsou výsledným produktem granule biopaliva. Se stavbou by se mělo začít v roce 2013, náklady se odhadují na 22 mld. korun.

Právě v Klecanech-Drastech je už řadu let nefunkční technologie pro zpracování kalů, kterou by měl nový projekt nahradit. Obyvatelé Klecan se však v místním referendu proti výstavbě postavili. Ze 2014 dospělých místních své hlasy odevzdalo 781, což je téměř 39 procent. Referendum je proto platné a pro město závazné.

Najít místo pro spalovnu kalů bude velmi obtížné

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *