26.10.2021 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Požár v Malešické spalovně způsobí zpoždění chystané opravy kotle

Požár, který vypukl v minulém týdnu v Malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci z pátku na sobotu. Obě linky nyní pracují na plný výkon, sdělil mluvčí Pražských služeb (PSAS) Radim Mana.

Požár v jedné z budov spalovny vznikl ve středu odpoledne, podle hasičů tam hořely rekonstruované technologie na čištění spalin. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek. Na další budovy se oheň nerozšířil a hasiči ho za zhruba dvě hodiny dostali pod kontrolu.

Oprava spalovny začala na jaře 2018 a ukončení bylo plánováno na jaro příštího roku. Nejvíce zasaženou linku číslo tři plánovala PSAS spustit za asi dva měsíce a probíhaly na ní dokončování práce a kompletace. "Doba rekonstrukce se odhadem prodlouží o zhruba devět měsíců. Podle prvotních odhadů se škoda bude pohybovat v řádech nižších stovek milionů korun. Přesný rozsah poškození stanoví znalecký posudek," uvedl ředitel spalovny Aleš Bláha. Jak spalovna tak dodavatelské firmy jsou pojištěny.

Svoz komunálního odpad nebyl přerušen a svozové plány byly dodrženy. PSAS musely krátkodobě komunální odpad odvážet do jiných zařízení v okolí Prahy. "Pražské služby budou usilovat o co nejdřívější návrat k normálu tak, aby byl odpad opět energeticky využíván a ne ukládán na skládky v okolí Prahy," dodal Mana.

Ve spalovně v Malešicích končí naprostá většina pražského odpadu. Provozují ji Pražské služby, které mají na starost svoz a likvidaci odpadu v metropoli. Firmu vlastní hlavní město.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down