Povodňové odpady jsou problém

Odpad je po povodních kontaminovaný a při delším skladování začíná zapáchat. Proto obce v krizovém režimu upustily od třídění těchto odpadů a vše končí na skládce, výjimkou jsou například lednice. Po povodních vznikly v postižených obcích a městech desítky mezideponií, z nichž se teprve odpad...

Odpad je po povodních kontaminovaný a při delším skladování začíná zapáchat. Proto obce v krizovém režimu upustily od třídění těchto odpadů a vše končí na skládce, výjimkou jsou například lednice. Po povodních vznikly v postižených obcích a městech desítky mezideponií, z nichž se teprve odpad odváží do obvyklých míst. „Původně jsme se pokoušeli dopravit všechen odpad na skládky, nicméně jsme museli zvolit jiný systém, a to byla ta mezideponie, čímž se urychlily reakční časy v rámci přistavování kontejnerů do obcí, protože se ušetřila doba odvozu na skládku i doba čekání na váze na vážení odpadu,“ uvedl pro ČTK Ivo Miček, jednatel společnosti BEC odpady.


K tomu, co vynesli lidé ze svých domů a zahrad, se přidá všechno to, co voda nechala na polích, podél břehů nebo i na stromech. Jen z Litoměřicka zatím putovalo na skládky tisíc tun odpadu. Cihly z demolic domů, hlína z provizorních hrází nebo pytle používané jako protipovodňové zábrany, ale míří na speciální skládku. Obce mají aspoň nějakou úlevu: v krizovém režimu se za tunu, vysypanou na skládku, neplatí obvyklá pětistovka, uvádí ČTK.

Odpad z povodní je kontaminovaný a končí na skládce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *