Povinné třídění v Bruselu

V belgickém Bruselu a celém jeho regionu zavedli od nového roku povinné třídění na papír, sklo, plasty, plechovky, nápojové kartony a směsný odpad. Speciální kontroloři budou na povinné třídění odpadků dohlížet a za nesprávně rozdělené odpadky mohou také ukládat pokuty. Kontrolor pytel prohlédne...

V belgickém Bruselu a celém jeho regionu zavedli od nového roku povinné třídění na papír, sklo, plasty, plechovky, nápojové kartony a směsný odpad.

Speciální kontroloři budou na povinné třídění odpadků dohlížet a za nesprávně rozdělené odpadky mohou také ukládat pokuty. Kontrolor pytel prohlédne zvenku, pak i zevnitř

a když zjistí špatné třídění, zahájí postup vůči dotyčné domácnosti. Nejdřív jí hodí do schránky upozornění, že netřídí správně. Když se občan nepolepší, nastupuje represivní opatření. Výše pokuty se pohybuje od 60 až do 625 eur, pokud se případy nesprávného třídění opakují (v přepočtu přibližně 1600 až 16 tisíc korun).

Vytříděné odpady se odvážejí dvakrát týdně v plastových pytlech, které si občané mohou zakoupit v supermarketech. Žluté a modré pytle na tříděný odpad budou v obchodech levnější než bílé na směsný odpad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *