Potravináři proti návrhu zákona

Svůj nesouhlas s návrhem zákona o odpadech, který na začátku března předložilo Ministerstvo životního prostředí veřejnosti, vyslovilo České průmyslové sdružení pro obaly a životní prostředí, Obalová Asociace SYBA a Potravinářská komora České republiky. Ve své tiskové zprávě tyto organizace...

Svůj nesouhlas s návrhem zákona o odpadech, který na začátku března předložilo Ministerstvo životního prostředí veřejnosti, vyslovilo České průmyslové sdružení pro obaly a životní prostředí, Obalová Asociace SYBA a Potravinářská komora České republiky. Ve své tiskové zprávě tyto organizace upozorňují, že návrh je zcela nekoncepční, nebyl dostatečně a řádně projednán s odbornou dotčenou veřejností, a zejména postrádá kvalitní a hodnověrné vypracování povinné části hodnocení analýzy dopadů tzv. RIA.

„I přes stávající krizovou situaci v nakládání s vytříděnými odpady návrh zákona nařizuje další zajištění a zvýšení recyklace a počtu komodit třídění bez ohledu na jejich minimální vliv ve výsledku třídění, a naopak enormní zvýšení celkových nákladů s tím spojených. K tomuto zákonu zcela chybí vypracování Koncepce odpadového hospodářství ČR, která by byla v souladu s legislativou ES a vycházela by z podmínek našeho státu,“ uvádí se v tiskovém prohlášení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *