Potápěči vyčistili moře u izraelských břehů od desítek kilogramů odpadků

U izraelské Caesareji potápěči někdy najdou poklady vztahující se ke starověké předchůdkyni dnešního moderního města. Tentokrát do vody nešli kvůli historii, ale sbírat odpadky, informovala agentura Reuters.

Dvacet pět dobrovolníků nasbíralo 45 kilogramů předmětů, které v moři nemají co dělat. Izraelci akci uspořádali ke Světovému dni oceánů, který sice připadl na středu, ale v Izraeli podmořský úklid odložili na víkend. V Izraeli je to pátek a sobota.

Sběr odpadu se konal nejen u středomořského, ale i rudomořského pobřeží, kde se zaměřil na vody u letoviska Ejlatu. Tam se podařilo odstranit 150 kilogramů odpadků, především lahví, sáčků, rybářských udic a sítí, hliníkových konzerv, ztracených ručníků, a dokonce i lehátko.

Akci zorganizovala izraelská federace potápěčů s pomocí ministerstva ochrany životního prostředí a agentury národních parků.

Podle statistik OSN končí v mořích každou minutu množství plastu, které by zaplnilo jedno popelářské auto. Plast se rozkládá desítky let a rozsáhle poškozuje celý mořský ekosystém.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down