Pomoc trhu druhotných surovin

Vláda projednala návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu tuzemskému trhu s druhotnými surovinami, který se kvůli hospodářské krizi potýká s poklesem poptávky. Pomoci by podle MPO mohlo například zrušení mnohaletého zákazu podpory výstavby spaloven komunálního odpadu z prostředků státního...

Vláda projednala návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu tuzemskému trhu s druhotnými surovinami, který se kvůli hospodářské krizi potýká s poklesem poptávky. Pomoci by podle MPO mohlo například zrušení mnohaletého zákazu podpory výstavby spaloven komunálního odpadu z prostředků státního rozpočtu a EU či podpora výroby tepla z druhotných energetických zdrojů. MPO také navrhlo zřízení Rady pro druhotné suroviny jako meziresortního poradního a koordinačního orgánu vlády a počítá s nezvyšováním recyklačních kvót bez vypracování studií o dopadu podobných opatření. „Navrhovaná opatření si kladou za cíl poskytnout prostor pro samoregulaci podnikatelského prostředí tržními mechanismy,“ sdělil dnes ČTK mluvčí MPO Tomáš Bartovský.

Navržená opatření včetně výstavby nových zařízení nevyžadují podle MPO další dotace ze státního rozpočtu, neboť finance lze čerpat v rámci stanovených limitů Operačního programu Životního prostředí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *