Polotovar na pivní PET lahve slouží v nemocnici k uchování vzorků

Polotovary na PET lahve, ze kterých obvykle v pivovaru Starobrno vyfukují na speciální lince lahve na pivo, slouží ve Fakultní nemocnici Brno k uložení vzorků odebraných na testy na koronavirus. Pivovar jich zatím nemocnici poskytl 3000. Informoval o tom v tiskové zprávě.

S nápadem na využití takzvaných preforem, která mají podobu plastové zkumavky se šroubovacím uzávěrem, přišel náměstek ředitele Fakultní nemocnice Brno Ondřej Ludka.

"Před časem navštívil pivovar Starobrno, aby si ho prohlédl při exkurzní trase určené veřejnosti. Její součástí je i prohlídka PET linky z ochozu. Pan profesor si po čase vzpomněl, že preforma ze speciálního plastu se šroubovacím uzávěrem, navíc z nerozbitného materiálu, by se lékařům hodila při odběrech vzorků testovaných lidí," uvedla v tiskové zprávě Dita Vašíčková z tiskového oddělení skupiny Heineken, kam Starobrno spadá.

Pivovar zatím věnoval FN Brno 3000 preforem, využívá je k uložení vzorků odebraných v testovacích stanech před nemocnicí. "Do budoucna počítáme s dalšími dodávkami podle potřeby. Jsme rádi, že můžeme takto pomoci," uvedl ředitel pivovaru Starobrno Karel Honegr.

Pivovar se snaží zdravotníkům pomáhat i jinak. Dodal například nealkoholické Radlery jihomoravským záchranářům.

Pivovar Starobrno je součástí skupiny Heineken. Jde o třetí největší českou pivovarnickou skupinu, její zisk stoupl v roce 2017 zhruba o 23 procent na 206,4 milionu korun. Tržby Heinekenu klesly podle výroční zprávy o 1,7 procenta na 3,13 miliardy korun. Výroční zprávu za rok 2018 pro Českou republiku skupina zatím nezveřejnila. Do skupiny patří kromě Starobrna i pivovary Krušovice a Velké Březno. Jednotlivé pivovary samostatné výsledky neuvádějí.*

(ČTK)

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down