Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Podzemní kontejnery od MEVY, to je servis od A po Z na klíč

Roudnická MEVA nabízí městům víc než jen podzemní kontejnery. Řeč je o servisu na klíč, který obsahuje veškeré myslitelné fáze realizace, od odborného poradenství a konzultace, přes návrh a stavební práce až po samotnou instalaci.

Nejnověji se o tom mohla přesvědčit radnice v Příbrami, která si MEVU vybrala v souvislosti s rekonstrukcí náměstí T. G. Masaryka. V dolní části velkolepé plochy v srdci města byly instalovány tři podzemní kontejnery typu TOP.

A při slavnostním otevření zrekonstruovaného náměstí začátkem září budily zaslouženou pozornost. Spousta lidí přiznávala, že by v nich rozhodně kontejnery nehledala, natolik srůstají s moderní podobou náměstí. Když zjistili, oč jde a jak se kontejnery vyprazdňují, chválili radnici za chytré řešení.

Zdaleka nejvíc se ale líbil elegantní design vhazovacích šachet. »V Příbrami jsme instalovali typ Flamengo, což je elegantní, ale současně robustní šachta s bubnovým vhozem z nerezu,« poznamenal šéf prodejního týmu bezděkovské divize MEVY Josef Zimák.

»Z náměstí zmizely nevzhledné koše a nahradily je elegantní sloupky. K tomu není, co dodat. S MEVOU byla radost spolupracovat. V budoucnu bychom chtěli nechat ve městě instalovat ještě další podzemní kontejnery,« řekl starosta Příbrami Josef Řihák. Neopomněl v té souvislosti zmínit už zmiňovaný servis a vyzdvihnout rychlost a kvalitu stavebních prací zajišťovaných právě MEVOU.

Největší výhodou podzemních kontejnerů systému TOP je snadná obslužnost. Samotný kontejner je pevně spojen s pochozí plošinou, a tím i s vhazovací šachtou. Při vyvážení se tudíž vysunuje celý kontejner najednou. Vyprazdňuje se spodem, tj. otevřením dna.

MEVA má v nabídce ještě další dva systémy, KLAP a GRUMBACH. Největší předností kontejnerů KLAP je nízká hmotnost, je totiž rozdělen do dvou celků – první tvoří pochozí plošina s vhazovací šachtou a druhý vlastní kontejner na odpad. Při vyvážení se odklopí pochozí plošina s šachtou a ven se vysouvá jen odpadní nádoba. Ta se stejně jako v případě systému TOP vyprazdňuje spodem, tj. otevřením dna.

To systém GRUMBACH disponuje jiným řešením – před výsypem se nejprve zcela odsune vhazovací šachta a vlastní kontejner pak uchopí kleště. K vyprázdnění nádoby dochází jejím úplným otevřením. Manipulace je rychlá a přesná.

U kontejnerů TOP a KLAP je možné vybírat z větší škály objemů. Jednotlivé varianty pojmou od dvou do pěti metrů krychlových odpadu.

Roudnická MEVA je tradičním výrobcem nádob na odpad. Vedle podzemních a polopodzemních kontejnerů nabízí i klasické popelnice a kontejnery. Z její nabídky si zkrátka vybere každý. Přesvědčte se na www.podzemni-kontejnery.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *