07.11.2021 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po povodních na západě Německa vzniklo tolik odpadu jako normálně za 40 let

Po letních záplavách, které zpustošily části západního Německa a připravily o život bezmála 200 lidí, bylo jen v nejhůře postiženém okrese Ahrweiler odklizeno více než 300 000 tun suti a odpadu. Odpovídá to množství, které by zde za normálních okolností vznikalo 40 let. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na místní úřady.

Správa okresu Ahrweiler ve spolkové zemi Porýní-Falc dále uvedla, že svoz odpadu vzniklého záplavami si vyžádal 22 000 jízd nákladních vozů. Na jedné ze skládek, kam byla navezena asi polovina odpadu z okresu, vznikla hromada několik stovek metrů dlouhá a 20 metrů vysoká.

"Pravý rozměr tragédie je patrný, teprve když si uvědomíte, že mnoho dotčených lidí bylo nuceno vyhodit nejen odpad, ale i veškerý svůj majetek," citovala agentura AP poslance zemského sněmu za okres Ahrweiler Horsta Giese. Politik doplnil, že věci jako rodinná alba nebo dětské malůvky nejde nahradit.

Přívalové deště a mohutné záplavy zasáhly v polovině července převážně německé spolkové země Porýní-Falc a Severní Porýní-Vestfálsko. Celkově si záplavy na západě Německa vyžádaly přes 190 životů, dalších asi 40 lidí zemřelo v sousední Belgii, kde voda zaplavila jihovýchod země. Velká voda způsobila rozsáhlé škody také v Nizozemsku, Lucembursku či Švýcarsku. Záplavy gradovaly ve dnech 14. a 15. července a o několik dní později zasáhly i východ Německa.

-čtk-*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down