Plzeňský Doosan dodá na Floridu turbosoustrojí pro spalovnu komunálního odpadu

Plzeňský Doosan Škoda Power, světový výrobce turbín, dodá do USA turbosoustrojí o výkonu 15 MW pro spalovnu komunálního odpadu. Významně tak rozšíří kapacitu zdroje na energetické využití odpadu ve Spring Hill na Floridě. Jde o strategicky důležitý projekt, spolupráce s provozovatelem spaloven, americkým holdingem Covanta, se tak poprvé rozšíří také mimo Evropu, řekla mediální zástupkyně Doosanu Natálie Sedláčková. Hodnotu kontraktu neuvedla.

Složitý a dynamický trh

"Jde o významnou referenci a důležitý milník při zdolávání složitého a dynamického trhu," uvedl Josef Talhofer, obchodní manažer Doosan Škoda Power pro Severní Ameriku. Podle něj se tak dále upevnily vztahy s dlouholetým partnerem.

Soukromý Holding Covanta je podle Sedláčkové lídrem v udržitelném hospodaření s materiály, služby nabízí firmám i veřejné správě. Disponuje sítí zařízení a navazujících služeb. "Spolu s koncovým zákazníkem Pasco County na Floridě investují do rozšíření kapacity elektrárny na zpracování odpadu ve Spring Hill. Chtějí navýšit zpracování o 132 000 tun odpadu ročně," řekla. Doosan dodá pro tento projekt jednotělesovou parní turbínu o výkonu 15 MW, generátor a příslušenství splňující americké normy.

Plzeňské strojírny získaly u USA už několik kontraktů, například dodávku turbíny pro paroplynovou elektrárnu do města Lansing v Michiganu a dílů a servisu pro největší americkou paroplynovou elektrárnu v Midlandu ve stejném státě federace.

Téměř desetinový podíl na světovém trhu

Plzeňský Doosan, jehož turbíny pracují v 63 zemích, dodává až z 90 % do ciziny. Jeho roční tržby dosahují zhruba pěti miliard Kč. Strojírny s více než stoletou tradicí, které mají téměř desetinový podíl na světovém trhu parních turbín, produkují a dodávají zařízení s výkonem tři až 1200 megawattů. Využívají je paroplynové, uhelné, jaderné, kogenerační a solární elektrárny i spalovny biomasy.

Covanta Holding Corporation je soukromá společnost poskytující služby v oblasti nakládání s energií z odpadu a průmyslovým odpadem. Sídlí v Morristownu v New Jersey. Většinu příjmů inkasuje z prodeje energie ze spaloven odpadu.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down