Plzeňská teplárenská zvýšila zisk

Čistý zisk Plzeňské teplárenské, největšího dodavatele tepla na západě Čech, dosáhl loni 372,2 mil. Kč, meziročně o 40 mil. Kč vyšší. Loňské výnosy činily 2,71 mld. Kč a byly asi o čtyři procenta menší. Přes klesající ceny prodávané elektřiny udrží letos městský podnik hrubý zisk kolem 400 mil. Kč,...

Čistý zisk Plzeňské teplárenské, největšího dodavatele tepla na západě Čech, dosáhl loni 372,2 mil. Kč, meziročně o 40 mil. Kč vyšší. Loňské výnosy činily 2,71 mld. Kč a byly asi o čtyři procenta menší. Přes klesající ceny prodávané elektřiny udrží letos městský podnik hrubý zisk kolem 400 mil. Kč, loni činil 462 mil. Kč. ČTK to řekl šéf teplárny Tomáš Drápela.

Zatímco loni prodávala teplárna silovou elektřinu v průměru za 56 eur/MWh, letos za 48 eur a na příští rok je cena na burze 38 eur. Letošní pokles cen kompenzovala zdražením tepla o 15 %. Z loňských tržeb ve výši 2,71 mld. Kč zajistila elektřina 1,415 mld. Kč a teplo 961 mil. Kč. Zbytek inkasovala firma za ostatní činnosti, tedy skládky, prodej vody a chladu.


„Jinak bychom ziskovost neudrželi a neměli na investice,“ zdůvodnil zdražení tepla Tomáš Drápela.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *