Platinové termočlánky expandují do hi-tech průmyslu

Společnost SAFINA, a. s., před-ní zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, proniká do světového hi-tech průmyslu díky výrobě termočlánků z platiny a rhodia. Objem roční výroby termočlánků se pohybuje ve stovkách kilogramů za rok a za poslední rok dosáhl nárůst...

Společnost SAFINA, a. s., před-ní zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, proniká do světového hi-tech průmyslu díky výrobě termočlánků z platiny a rhodia. Objem roční výroby termočlánků se pohybuje ve stovkách kilogramů za rok a za poslední rok dosáhl nárůst výroby 30 %. SAFINA produkuje termočlánky referenční kvality na základě využití inovativní a vysoce komplexní výrobní technologie.


Termočlánky se využívají pro měřicí zařízení zejména v letectví (např. řízení chodu proudových motorů), chemickém (citlivé chemické technologie), sklářském (zvlákňování skla), automobilovém (bezpečnostní čidla), vojenském a elektrotechnickém průmyslu. Termočlánky slouží pro měření teploty také v četných přístrojích využívaných ve zdravotnictví a ve vědě a výzkumu, jsou např. zařazeny do aplikací NASA. Podíl SAFINy na celosvětovém trhu termočlánků dosahuje téměř 15 %, nej-větší trhy představují USA a Německo.

Termočlánky nyní představují 15 % celkové výroby v Safině.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *