Plasty ze zemědělských odpadů

Španělské technologické centrum IK-4 Cidetec v rámci inovativního projektu zpracovává bioodpad z farem s využitím komplikované nanotechnologie a přetváří jej na plasty. Na testování a návrhu se podílejí university ze Španělska, Německa a Belgie. Do výrobní fáze by měl projekt postoupit v letech...

Španělské technologické centrum IK-4 Cidetec v rámci inovativního projektu zpracovává bioodpad z farem s využitím komplikované nanotechnologie a přetváří jej na plasty. Na testování a návrhu se podílejí university ze Španělska, Německa a Belgie. Do výrobní fáze by měl projekt postoupit v letech 2012-2014.

K myšlence využití odpadů jako výchozí suroviny vedlo inženýry z Cidetecu jednak obrovské množství zemědělského odpadu, jednak snaha ochránit běžnou produkci potravin.


V celé Evropě postupně získávají na oblibě biologicky rozložitelné plasty, vyráběné z kukuřičného škrobu. Kukuřice je proto stále více pěstována k těmto účelům a konkuruje na polích běžné produkci potravin. Centrum IK-4 Cidetec chce vyrábět biodegradabilní plasty ze slupek od banánů, mandlových skořápek a schránek korýšů.

Pro výrobu biodegradabilních plastů chtějí ve Španělsku využít odpadů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *