Pivovary produkují méně CO2

V pivovarech Prazdroj a Gambrinus nyní v plném provozu funguje nové zařízení na zpětné jímání CO2 vznikajícího při kvašení a výrobě piva. Prazdroj tak ročně ušetří přes 280 tun CO2. Projekt přispěje k dalšímu snižování uhlíkové stopy, kterou se Plzeňskému Prazdroji podařilo snížit za posledních 5...

V pivovarech Prazdroj a Gambrinus nyní v plném provozu funguje nové zařízení na zpětné jímání CO2 vznikajícího při kvašení a výrobě piva. Prazdroj tak ročně ušetří přes 280 tun CO2. Projekt přispěje k dalšímu snižování uhlíkové stopy, kterou se Plzeňskému Prazdroji podařilo snížit za posledních 5 let o 20 %.

„Unikající plyn se svede do potrubí, zkapalní a posléze opět zplyní a znovu použije pro výrobu. Protože se nám daří sbírat maximum CO2, který dříve v kvasném procesu a výrobě piva utíkal do vzduchu, za první pololetí jsme již žádný CO2 nemuseli nakupovat. Šetrnost opatření k životnímu prostředí je evidentní, a navíc se nám šestimilionová investice vrátí nejpozději do dvou let,“ shrnuje výsledky projektu Jan Šik.

Technolog Gambrinusu Pavel Pech u jímacích nádob na kvasný CO2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *