Pětileté výročí ASMJ

Společnost ASMJ, která je společným podnikem firmy .A.S.A. a Služeb města Jihlavy, oslavila dne 8. dubna 2014 pětileté výročí své působnosti. V roce 2009 společnost ASMJ začala svůj provoz výstavbou třídicí linky, kterou pak v roce 2013 rozšířila o překládací stanici. Linka slouží k dotřiďování...

Společnost ASMJ, která je společným podnikem firmy .A.S.A. a Služeb města Jihlavy, oslavila dne 8. dubna 2014 pětileté výročí své působnosti. V roce 2009 společnost ASMJ začala svůj provoz výstavbou třídicí linky, kterou pak v roce 2013 rozšířila o překládací stanici.

Linka slouží k dotřiďování papíru a plastu nejen od obyvatel z regionu, ale také z podniků v okolní průmyslové zóně, obchodních domů z horácké metropole a obcí a měst z okolí. Od počátku provozu třídicí linky zde bylo vytříděno celkem 28 tis. tun složek, z toho 23,5 tis. tun papíru a 4,5 tis. tun plastu.

V lednu roku 2013 zde byla otevřena nová překládací stanice pro směsný komunální odpad, živnostenské a průmyslové odpady, velkoobjemový odpad apod. V překladišti se odpad dotřídí a pak se převáží k materiálovému a energetickému využití. Překládací stanice zpracuje a převeze zhruba 6000 tun odpadů ročně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *