Pardubice dokončují systém sběru zeleného odpadu

Pardubice rozmístily v částech města se souvislou zástavbou rodinných domů už více než 1100 kontejnerů na zelený odpad. Další rozšiřování sběrného systému bude jen lokální, řekl ČTK vedoucí Odboru životního prostředí magistrátu Miroslav Míča. "Území s rodinnými domy je víceméně pokryto, alespoň...

Pardubice rozmístily v částech města se souvislou zástavbou rodinných domů už více než 1100 kontejnerů na zelený odpad. Další rozšiřování sběrného systému bude jen lokální, řekl ČTK vedoucí Odboru životního prostředí magistrátu Miroslav Míča. „Území s rodinnými domy je víceméně pokryto, alespoň tam, kde se to vyplatí. Daří se nám snižovat množství biologicky rozložitelného odpadu, ale zákon neukládá, že to musí být plošně všude,“ uvedl Míča.

Za vyprazdňování kontejneru platí majitel domu ročně 300 korun, i když skutečné náklady převyšují 700 korun. Kontejnery vyvážejí Služby města Pardubic od poloviny dubna do listopadu jednou týdně a po zbývající část roku jednou měsíčně.

Město zvažuje, zda se v budoucnu pustí i do sběru biologického odpadu z bytové zástavby. Bylo by to zřejmě náročnější, obyvatelé bytů by museli disciplinovaně třídit zbytky z kuchyní a do kontejnerů nic jiného nevhazovat.

„Až zvládneme rodinné domky, chtěli bychom vyzkoušet sběr biologického odpadu na jednom sídlišti nebo nějaké ucelené oblasti s byty,“ řekl Míča.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *