Ostrava vydělala tříděním

Za vysoký podíl tříděného odpadu v roce 2010 dostane Ostrava od společnosti EKO-KOM letos přibližně 25 800 000 korun, tedy téměř o dva miliony více než loni. Občané za minulý rok vytřídili 4100 tun papíru, 2800 tun plastu a 2200 tun skla. I v letošním roce bude ve městě pokračovat budování nových...

Za vysoký podíl tříděného odpadu v roce 2010 dostane Ostrava od společnosti EKO-KOM letos přibližně 25 800 000 korun, tedy téměř o dva miliony více než loni. Občané za minulý rok vytřídili 4100 tun papíru, 2800 tun plastu a 2200 tun skla.

I v letošním roce bude ve městě pokračovat budování nových stanovišť kontejnerů na separovaný sběr odpadu, na které OZO věnovalo městským obvodům finanční dary. Dalším krokem, který by měl vést k posílení třídění, je zavedení svozu separovaného odpadu ve dvousměnném provozu (svozy ráno a večer). Naopak zrušeny byly sobotní svozy separovaného odpadu. Důvodem je snaha co nejefektivněji využít svozovou techniku. „Díky tomu, že občané tak zodpovědně třídí, současná svozová technika občas nestíhala,“ vysvětlila výhody dvousměnného provozu Vladimíra Karasová, tisková mluvčí společnosti OZO Ostrava.


Dvojsměnný provoz funguje od ledna. V zimě znepříjemňovala odpolední svozy špatná viditelnost. Největší problémy však osádkám svozových vozidel způsobuje špatná dostupnost nádob v sídlištní zástavbě, kdy kolem separačních hnízd parkuje mnoho aut.

„Velmi nás těší, že si občané Ostravy stále víc uvědomují důležitost třídění odpadu,“ říká ředitel společnosti OZO Ostrava Karel Belda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *