Ostrava volí efektivnější způsoby platby poplatků

Poplatek za komunální odpad nebudou muset občané Ostravy platit tradičně složenkami. Proto radnice doporučuje využít možnost placení poplatku pomocí SIPO nebo bezhotovostními převody. Občané také mohou dostávat zprávu o blížícím se termínu placení na svou e-mailovou adresu. Náklady na rozesílání...

Poplatek za komunální odpad nebudou muset občané Ostravy platit tradičně složenkami. Proto radnice doporučuje využít možnost placení poplatku pomocí SIPO nebo bezhotovostními převody. Občané také mohou dostávat zprávu o blížícím se termínu placení na svou e-mailovou adresu.

Náklady na rozesílání složenek se pohybovaly kolem 1 milionu korun ročně, ale až čtvrtina se jich vracela zpátky z důvodu nedoručení.

Celkové náklady na odpadové hospodářství Ostravy v roce 2013 činily 170 363 Kč, což je 677 Kč na osobu (celostátní průměr činí 865 Kč na osobu). Na poplatku od občanů bylo vybráno 126 061 Kč. Rozdíl ve výši 44 302 Kč byl doplacen z rozpočtu města (doplatek je 146 Kč na osobu). Poplatek za svoz komunálního odpadu se v Ostravě již několik let drží na 498 Kč/osobu a rok.

ZPŮSOBY PLATBY ZA ODPADY V OSTRAVĚ

Platby celkem 142 tis.
Složenky 26 tis.
Pokladna 10 tis.
Karty 3 tis.
Banka 45 tis.
SIPO 58 tis.

Komentáře ke článku 1

  • Dana Jindřichová

    Dobrý den,zjistila jsem,že jsem nezaplatila odpad za rok 2016.Omlouvám se a chci to napravit.Sdělte mi na jaký účet,příp.vzor na zaplacení.Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *