Osobní index zelené spotřeby

Studie, zpracovaná National Geographic Society a GlobeScan, představuje výsledky indexu zeleného spotřebitelského chování Greendex. Ten zkoumá různé oblasti spotřeby jako bydlení, dopravu, spotřebu jídla a výrobky denní spotřeby. Greendex určuje environmentální dopad konkrétního spotřebitele a jeho...

Studie, zpracovaná National Geographic Society a GlobeScan, představuje výsledky indexu zeleného spotřebitelského chování Greendex. Ten zkoumá různé oblasti spotřeby jako bydlení, dopravu, spotřebu jídla a výrobky denní spotřeby. Greendex určuje environmentální dopad konkrétního spotřebitele a jeho chování. Jednotlivé indexy se následně průměrují a získává se tak index dané země. Greendex tak umožňuje vzájemně poměřit různé státy. Greendex se zpracovává od roku 2008 a v letošním průzkumu byl osloveno na 18 tisíc respondentů na celém světě.

Studie ukázala, že oproti roku 2012 vzrostly obavy ze stavu životního prostředí (z 56 na 61 % respondentů). Udržitelný přístup ke spotřebnímu chování však roste mnohem pomaleji, z několik (nejprůmyslovějších) zemích je dokonce na ústupu (Kanada, Čína, Německo, Japonsko a USA), přičemž Spojené státy jsou na nejnižší příčce po celou dobu, co se index zpracovává.

Výsledky jsou dostupné na http://environment.nationalgeographic.com, kde si každý může na speciálním kalkulátoru spočítat svůj Greendex.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *