Operativní leasing pro vozidla

Od konce roku 2009 ČSOB Leasing vykoupil od společnosti Dalkia Česká republika 130 osobních, užitkových a nákladních automobilů, ale i strojů a zařízení, a poskytl na ně zpětný operativní leasing. V letošním roce bude Dalkia Česká republika rozšiřovat vozový park o zhruba 50 nových vozidel formou...

Od konce roku 2009 ČSOB Leasing vykoupil od společnosti Dalkia Česká republika 130 osobních, užitkových a nákladních automobilů, ale i strojů a zařízení, a poskytl na ně zpětný operativní leasing. V letošním roce bude Dalkia Česká republika rozšiřovat vozový park o zhruba 50 nových vozidel formou full service leasingu a během následujících čtyř let o zhruba dalších 200 nových vozidel. Výhledově budou tuto službu využívat také její dceřiné společnosti.

„Výhodou tohoto typu kalkulace je hromadné vyúčtování provozních nákladů při ukončení smluv. V případě přeplatku rozdíl zákazníkovi vracíme, v případě záporného výsledku vyúčtování jdou ztráty na vrub naší společnosti a zákazník nic nedoplácí,“ vysvětlil ČTK výkonný ředitel ČSOB Leasing pro finanční řízení Petr Jeníček.

„Dosud jsme nakupovali všechna vozidla, stroje i zařízení za hotové a sami jsme se starali o jejich správu a provoz. Od operativního leasingu očekáváme nejen finanční úspory, ale i vysoký uživatelský komfort pro řidiče, kteří mohou automobily plně využívat jako „výrobní prostředek“, přičemž údržbu a ostatní péči zabezpečuje leasingová společnost,“ řekl finanční ředitel společnosti Dalkia Česká republika François Leimgruber.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *