Operační program před dokončením

Česká republika dokončuje vyjednávání kolem Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) na období 2014- 2020. Připomínky Komise ke zpracovanému návrhu nejsou podle ministerstva zásadní a program by mohl být schválen do konce roku. Podle mluvčí Ministerstva životního prostředí Petry Roubíčkové...

Česká republika dokončuje vyjednávání kolem Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) na období 2014- 2020. Připomínky Komise ke zpracovanému návrhu nejsou podle ministerstva zásadní a program by mohl být schválen do konce roku. Podle mluvčí Ministerstva životního prostředí Petry Roubíčkové dokonce Komise pochválila zpracování a filosofii operačního programu i jejím rámcem. Připomínky k českému návrhu se týkají například takzvaných kotlíkových dotací, které podle Komise nedostatečně prosazují využití obnovitelných zdrojů.

V oblasti odpadového hospodářství Komise poukazuje na zmatek ve statistických datech o nakládání s odpady, která se zásadně liší podle toho, zda je zpracovává Český statistický úřad nebo Ministerstvo životního prostředí. Tento letitý problém, který znedůvěryhodňuje Českou republiku, slíbil ministr Brabec vyřešit do konce roku: podle jeho slov již probíhají jednání s ČSÚ.

Kotel na uhlí si lidé u nás mohou vyměnit za modernější, ale se stejným palivem. To se nelíbí Komisi, která by chtěla, aby nové kotle byly na ekologičtější paliva (ilustrační foto – kotel na biomasu).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *