Ohlašování za rok 2010

Na velkou část firem se vztahují různé ohlašovací povinnosti stanovené jednotlivými složkovými přepisy v oblasti podnikové ekologie. Jedná se o oblast odpadů, vody, ovzduší, obalů a integrovaného registru znečišťování. Složkové předpisy upravují vznik jednotlivých ohlašovacích povinností, tzn. kdo,...

Na velkou část firem se vztahují různé ohlašovací povinnosti stanovené jednotlivými složkovými přepisy v oblasti podnikové ekologie. Jedná se o oblast odpadů, vody, ovzduší, obalů a integrovaného registru znečišťování.

Složkové předpisy upravují vznik jednotlivých ohlašovacích povinností, tzn. kdo, kdy a co má firma ohlašovat. Za dlouhou dobu platnosti těchto ohlašovacích povinností se firmy už většinou naučily znát své povinnosti a ohlašování plnily bez větších problémů. Nic však netrvá věčně a i v oblasti ohlašování dochází k velmi výrazným změnám, hlavně se mění způsob ohlašování.

Tuto změnu má na svědomí zákon č. 25/2008 Sb., o integrovaném registru znečišťování životního prostředí a integrovaném systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí. Zákon mění jednotlivé složkové předpisy a upravuje právě způsob plnění jednotlivých ohlašovacích povinností.

Pro jednodušší rozhodování, zda se vás tyto změny týkají pro ohlašování za rok 2010, jsme připravili schéma pro zjištění, zda se na vás vztahuje povinnost hlásit do IRZ a tím pádem i ostatní agendy hlásit přes systém ISPOP.

Schéma pro hlášení do IRZ a ohlašování přes ISPOP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *