Odpady na umělém ostrově

Velkokapacitní multifunkční skládka s denním příjmem tří tisíc tun se "vynořila z moře" poblíž Hong-Kongu. Vytvoření skládky na umělém ostrově bylo dlouho plánovanou akcí, která měla vyřešit nedostatek prostor pro ukládání odpadů. Zařízení nabízí komplexní servis nakládání s odpady. Proces výběru...

Velkokapacitní multifunkční skládka s denním příjmem tří tisíc tun se „vynořila z moře“ poblíž Hong-Kongu. Vytvoření skládky na umělém ostrově bylo dlouho plánovanou akcí, která měla vyřešit nedostatek prostor pro ukládání odpadů. Zařízení nabízí komplexní servis nakládání s odpady. Proces výběru vhodných technologií i místa realizace běží od roku 2002, definitivně hotovo by zařízení mělo být v roce 2018.

Integrovaný závod pro nakládání s odpady (IWMF), jak se oficiálně obří třídička se spalovnou jmenuje, zpracuje přibližně třetinu všech odpadů z Hong-Kongu. Primárním problémem Hong-Kongu pro výběr technologie třídícího procesu nebyl nedostatek financí, ale kupodivu nedostatek prostoru. V roce 2008 se počet vhodných lokalit pro realizaci zredukoval už jen na dvě varianty. Vítěznou variantou se stal umělý ostrov poblíž Shek Kwu Chau.

Spalovna na ostrově zajistí přibližně procento energetických požadavků města.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *