06.01.2022 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odpadová firma AVE CZ kupuje stavební firmy Herkul a Relief Projects

Společnost AVE CZ odpadové hospodářství, která patří do skupiny EP Industries Daniela Křetínského a v níž má čtvrtinový podíl investiční skupina Kaprain finančníka Karla Pražáka, kupuje stavební firmy Herkul a Relief Projects, které sídlí na stejné adrese v Obrnicích na Mostecku a jsou personálně propojené. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých stránkách.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech inženýrského a pozemního stavitelství, projekčních činností v oblasti výstavby, výroby a dodávek rozvaděčů, výroby a dodávek asfaltových obalových směsí, výroby a dodávek transportbetonu a výroby a dodávek betonových stavebních dílců," uvedl úřad s tím, že spojení posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení, a rozhodnutí tak vydá do 20 dnů.

Společnost AVE CZ odpadové hospodářství patří mezi největší odpadové firmy v Česku, na trhu zde působí od roku 1993 a je součástí skupiny EP Industries Daniela Křetínského. Čtvrtinový podíl má podle obchodního rejstříku ve společnosti i investiční skupina Kaprain Karla Pražáka. Na svých internetových stránkách společnost uvádí, že zaměstnává přes 2000 zaměstnanců a ročně přepraví více než dva miliony tun odpadu. Své služby poskytuje tisícovce obcí a 22.000 živnostníků a firem. Obsluhuje přes dva miliony obyvatel a roční obrat dosahuje šesti miliard korun.

Společnost Herkul a Relief Projects sídlí na stejné adrese v Obrnicích na Mostecku. Jednateli společnosti Relief Projects jsou podle obchodního rejstříku Vladimír Repáč a Karel Hengst, kteří v různých funkcích dříve figurovali i ve struktuře společnosti Herkul. Jediným společníkem, který vlastní 100 procent Relief Projects, je Vladimír Repáč.

Herkul i Relief Projects jsou stavební firmy, podle výročních zpráv zakončila firma Herkul rok 2020 se ziskem 11,4 milionu korun a firma Relief Projects se ziskem 2,9 milionu korun.

-čtk-*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down