Ocenění pro odpadářské firmy

Hlavní ekologické ocenění Moravskoslezského kraje získala městská společnost OZO Ostrava, která se zabývá nakládáním s odpady. Do druhého ročníku soutěže o nejlepší vztah k životnímu prostředí se přihlásilo 18 firem. Porota složená z členů krajského výboru pro životní prostředí hodnotila u firem...

Hlavní ekologické ocenění Moravskoslezského kraje získala městská společnost OZO Ostrava, která se zabývá nakládáním s odpady.

Do druhého ročníku soutěže o nejlepší vztah k životnímu prostředí se přihlásilo 18 firem. Porota složená z členů krajského výboru pro životní prostředí hodnotila u firem například postupné zavádění ekologického managementu a metod čistší výroby. Přihlížela také k dobrovolné prevenci ekologických havárií i k propagaci ekologického přístupu k životnímu prostředí. „Snažíme se, aby na skládkách skončilo co nejméně odpadů,“ řekl šéf firmy OZO Karel Belda.

Firma mimo jiné vyrábí z odpadu náhradní palivo pro cementárny či elektřinu odplyněním skládky. Na kompostárně zpracuje 10 000 tun zeleného odpadu ročně, z něhož vyrobí až 2000 tun hnojiva. Při rozebírání elektrozařízení zaměstnala dvě desítky handicapovaných lidí a ve svém centru ekologické výchovy proškolí ročně až 8000 žáků a studentů.

Třetí příčka ve stejné kategorii patří firmě Frýdecká skládka, která ročně zpracuje až 100 000 tun odpadu. Oceněna byla například za provoz recyklačního střediska či výrobu tepla a energie odplyněním skládky.

OZO Ostrava nezanedbává osvětu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *