01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

OBNOVITELNÉ ZDROJE

V nedávné době se změnil postoj státu k energetickému využití biomasy, a to z důvodu očekávaného přidružení ČR do EU. Dosavadní energetická koncepce, založená na fosilních palivech a jaderné energii, omezovala zavádění obnovitelných zdrojů energie (OZE) v České republice. Zejména uplatňování...

V nedávné době se změnil postoj státu k energetickému využití biomasy, a to z důvodu očekávaného přidružení ČR do EU. Dosavadní energetická koncepce, založená na fosilních palivech a jaderné energii, omezovala zavádění obnovitelných zdrojů energie (OZE) v České republice.

Zejména uplatňování energie z biomasy bylo provázeno nezájmem ze strany státu a minimální finanční podporou. Přesto se podařilo cílenou propagační kampaní, kterou již 8 let provádí odborníci sdružení v Českém sdružení pro biomasu (CZ BIOM), zvýšit roční produkci energie z biomasy na 19 PJ, což je cca 1 % tuzemské spotřeby primárních energetických zdrojů.

V Evropské unii je zavádění obnovitelných zdrojů energie, zejména energie z biomasy hlavní prioritou energetické politiky. Stanovili si ambiciózní cíl - zvýšit do roku 2010 podíl OZE ze současných 6 % na 12 % a ztrojnásobit výrobu energie z biomasy. Pro EU je přijatelné, aby v ČR bylo v roce 2010 produkováno 51 PJ energie z biomasy, což je 2,9 % primární energetické spotřeby ČR.

- va -

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down