Občanská iniciativa vlastní návrh nepředstavila

Při jednání o budoucnosti nakládání s odpady v Jihlavě vyzval před časem primátor Jaroslav Vymazal hlavního odpůrce spalovny, spolek Společně pro Vysočinu (SpV), aby vytvořil vlastní ucelený návrh nakládání s odpady. Spolek Společně pro Vysočinu výzvu přijal. "Očekávali jsme, že pokud někdo usiluje...

Při jednání o budoucnosti nakládání s odpady v Jihlavě vyzval před časem primátor Jaroslav Vymazal hlavního odpůrce spalovny, spolek Společně pro Vysočinu (SpV), aby vytvořil vlastní ucelený návrh nakládání s odpady. Spolek Společně pro Vysočinu výzvu přijal. „Očekávali jsme, že pokud někdo usiluje o referendum proti využití odpadů k získávání energie, má už připraveno řešení, jak odpady v Jihlavě ekonomicky efektivně, ekologicky a dlouhodobě likvidovat,“ uvedl primátor Jaroslav Vymazal.

Koncem února 2014 dorazila na radnici nabídka, která obsahovala návrh na studii v ceně 940 tisíc korun, navíc byla nabídnuta i menší studie pouze na podporu recyklace za 250 tisíc korun. Nabídku však neposlal oslovený spolek Společně pro Vysočinu, ale sdružení Arnika, přičemž členové spolku SpV se od nabídky Arniky veřejně distancovali. Předložený materiál odpovídal zadání jen částečně, nabídnutá cena studie byla nepřiměřeně vysoká. „Cílem vedení města bylo dát místní občanské iniciativě prostor, aby představila vlastní alternativu nakládání s odpady. Jelikož se členové spolku Společně pro Vysočinu od nabídky sdružení Arnika distancovali, materiál neodpovídal v plné šíři zadání a nabídnutá cena byla příliš vysoká, rada se rozhodla nabídkou se dále nezabývat,“ komentoval usnesení náměstek primátora Rudolf Chloupek.

„Očekávali jsme, že pokud někdo usiluje o referendum proti využití odpadů k získávání energie, má už připraveno řešení,“ říká primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *