O místo ředitele České inspekce životního prostředí má zájem sedm uchazečů

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) eviduje ve druhém kole výběrového řízení na post ředitele České inspekce životního prostředí (ČIŽP) sedm přihlášek, sdělila mluvčí ministerstva Lucie Ješátková. Inspekci nyní dočasně vede dosavadní ředitel odboru technické ochrany životního prostředí a integrované prevence Lukáš Kůs. Vedení převzal po odchodu Erika Geusse, který v čele inspekce skončil k 7. prosinci 2022 na vlastní žádost. Geussův nástupce má být znám přibližně v polovině února.

"Ministerstvo vybere ředitele inspekce v horizontu jednoho měsíce," uvedla Ješátková.

Geuss podal žádost o odvolání z funkce k 7. prosinci počátkem loňského října. Záměr odstoupit do konce roku kvůli politickým tlakům, které cítil po otravě řeky Bečvy v září 2020, avizoval v květnu. Trvá na tom, že inspekce při hledání příčin otravy řeky postupovala správně. V květnovém rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že svého nástupce by chtěl varovat především před byznysem s nebezpečnými odpady, který považuje za velký problém.

Resort pořádal výběrové řízení ještě před koncem loňského roku, žádný z tehdejších kandidátů ale neprokázal dost kompetencí a předpokladů pro řízení této funkce. Od 1. ledna se podle novely služebního zákona mohou do nynějšího řízení přihlásit i zájemci mimo státní službu.

Podle informací serveru Hospodářské noviny se ve zrušeném výběrovém řízení hlásil o místo ředitele současný ředitel oblastního inspektorátu Praha Václav Beroušek či náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský.

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down