Novým ministrem životního prostředí na Slovensku se stal Milan Chrenko

Ministerstvo životního prostředí SR v nově jmenované úřednické vládě Ludvíka Ódora povede Milan Chrenko. Nového ministra životního prostředí jmenovala do funkce prezidentka Zuzana Čaputová. Chrenkovou amnicí je zelená transformace a přechod na zelenější a udržitelnější Slovensko.

Nový ministr životního prostředí chce pokračovat v dobře rozjetých aktivitách, které začaly v enviroresortu v uplynulých letech. "Tam, kde se po prvotních analýzách ukáží rezervy, se budeme snažit nastartovat další změny tak, aby kdokoli, kdo přijde po nás, našel resort v dobrém stavu a mohl pokračovat v práci," řekl Chrenko s tím, že vnímá přechod k zelenějšímu a zodpovědnějšímu Slovensku jako velkou příležitost, kterou si země nesmí nechat ujít.

Stejně důležitá je podle něj také zelená transformace, která je příležitostí pro inovace a předpokladem pro udržitelný hospodářský růst, zvyšování konkurenceschopnosti Slovenska a vytváření nových pracovních míst. „Zelené investice znamenají příležitost pro zlepšení kvality života lidí ve městech i na venkově,“ dodal Chrenko.

Milan Chrenko vystudoval krajinnou ekologii, environmentální management a environmentální politiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě a studoval také na Lundské univerzitě ve Švédsku a na Univerzitě v Oslu.

V letech 1999 až 2003 pracoval jako projektový manažer v Regionálním environmentálním centru REC Slovensko. V roce 2007 začal pracovat v Kodani jako projektový manažer Evropské agentury pro životní prostředí. Působil také jako generální ředitel na Ministerstvu životního prostředí, kde se podílel na koordinaci slovenského předsednictví v Radě Evropské unie a na založení veřejno-soukromé platformy Circular Slovakia zaměřené na podporu oběhového hospodářství a koordinaci EU a mezinárodních organizací. Následně se vrátil do Evropské agentury pro životní prostředí, kde se stal ředitel odboru pro spolupráci s členskými zeměmi a orgány EU. Věnuje se také mezinárodní spolupráci v oblasti environmentálních politik.*

-red-

Foto: MŽP SR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down