Nový výrobní závod DENIOS ve Strakonicích

Společnost Denios, s. r. o., provedla první krok pro přesun současného sídla a výroby do nových prostor, pravděpodobně již v roce 2014.

I přes hospodářskou a finanční krizi pokračovala firma DENIOS, jako přední evropský výrobce a dodavatel zařízení a prostředků pro bezpečnou manipulaci a skladování nebezpečných látek a provozní bezpečnost práce, v minulých letech ve svém tempu růstu.

Pro udržení dlouhodobého a trvalého růstu i v budoucnosti plánuje DENIOS rozsáhlé investice. Na konci prosince 2012 podepsal Ing. Jan Matějka, jednatel společnosti DENIOS, s. r. o., s městem Strakonice smlouvu o koupi pozemku.

„Ve stávajících prostorech jsme narazili na hranice možností,“ vysvětluje Ing. Matějka situaci. „Smysluplné rozšíření zde již nebylo možné.“ Proto došlo již před nějakou dobou k jednáním s městem Strakonice, které si DENIOS jakožto zaměstnavatele rádo udrží v místě.“

Začátek stavby by měl dle Ing. Matějky následovat v roce 2014. V současnosti jsou vypsána výběrová řízení na stavební práce na správní budově a výrobních halách v rozlehlém areálu o výměře 44 000 m2. V první etapě vzniknou nové budovy o ploše 7000 m2, z toho na 6000 m2 výrobní haly a na 1000 m2 kancelářské prostory. Zde nalezne od roku 2014 všech více než 80 zaměstnanců společnosti DENIOS, s. r. o., svůj nový domov. „Budovy nabízí samozřejmě prostor i pro další rozvoj společnosti,“ doplňuje Ing. Matějka. „Je zde místo až pro 130 zaměstnanců.“ A k dispozici je i dostatečná plocha pro další výstavbu, pokud to bude v budoucnosti potřeba.“

Ing. Jan Matějka (vpravo), jednatel společnosti DENIOS, s. r. o., podepisuje společně se starostou Strakonic Ing. Pavlem Vondrysem smlouvu o koupi nového pozemku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *